"Wszystko, czego nie uczyniliście jednemu z tych najmniejszych, tegoście i Mnie nie uczynili. I pójdą ci na mękę wieczną, sprawiedliwi zaś do życia wiecznego." (Mt 25,46)

UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA KRÓLA WSZECHŚWIATA

Słowo, które otrzymujemy na Uroczystość Chrystusa Króla, prowadzi nas na łąki, na których jest bardzo dużo owiec. Jednak między łagodne owce dostają się także i kozły. Każdy z nas z całą pewnością chciałby być owcą w trzodzie, której pasterzem jest troskliwy Jezus.
        Chrystus chce przemeblować nasze głowy, przypomnieć, że każdy powinien sługą. On będąc królem, cały czas jednocześnie pozostaje sługą. Służy każdemu z nas. I to właśnie drogę służby nam proponuje. 
Ks. Kazimierz przygotował na dzisiaj jeszcze szerszy komentarz. Polecam poniżej:

Czytaj więcej...

Uroczystość Bożego Ciała

              Tegoroczna procesja była wyjątkowo udana. Sprzyjała pogoda, piękna, lecz nie za gorąca. Wiatr co prawda potłukł wazon, lecz przewracane przez wiatr karty mszału na ołtarzu przypominały o obecności Ducha Świętego. Z tej uroczystości mamy kilka zdjęć, dla tych co nie mogli uczestniczyć (chorych i starszych) zamieszczamy je w naszej galerii poniżej.

Czytaj więcej...

Ks. Wiesław Szlachetka nowym biskupem pomocniczym

W sobotę odbędzie się konsekracja ks. biskupa Wiesława Szlachetki w katedrze oliwskiej o 16:00. Znam osobiście ks. Wiesława od 25 lat, był wtedy jeszcze wikarym w mojej byłej parafii. Zawsze pogodny, serdeczny i gotowy do rozmowy, a przy tym skromny. Parafianie pewnie żałują że stracili takiego Proboszcza, ale Diecezja, czyli my wszyscy, z pewnością dużo zyskaliśmy.
Proszę gorąco o modlitwę w intencji ks. biskupa nominata, z pewnością jej potrzebuje, a jestem pewny, że jak go bliżej poznamy będzie nam bliski sercu.
Zachęcam aby poznać bliżej księdza Wiesława poprzez jego poezję, kazania i informacje o jego osobie. Szczególnie film z kazaniem z pasterki pozwala poznać jego życzliwość i ciepło. Wszystko znajdziecie na stronie diecezjalnej: tutaj jest link.

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

14 września - Odpust parafialny  

W Kościele obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

        W roku 70. po Chrystusie Jerozolima została zdobyta i zburzona przez Rzymian. Nastały wielkie prześladowania religii chrześcijańskiej trwające prawie 300 lat. Dopiero po ustaniu prześladowań, matka cesarza rzymskiego Konstantyna, św. Helena, około 320 roku kazała szukać Krzyża, na którym umarł Pan Jezus. Po długich poszukiwaniach Krzyż znaleziono 14 września 320 r.

Czytaj więcej...NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: podwpruszcz@diecezjagdansk.pl albo admin@pruszcz.diecezjagda.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl