I rzekł do nich: Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu!
Kto uwierzy i przyjmie chrzest, będzie zbawiony; a kto nie uwierzy, będzie potępiony. 
                                     (Mk 16,15-16)

Bierzmowanie 2015

Sakrament bierzmowania pogłębia łaski otrzymane w sakramencie chrztu, np. wiarę, miłość, męstwo, a także obdarza mocą, aby skutecznie budować Kościół przez pracę apostolską. Takich łask dostąpiła młodzież z naszej parafii, która w niedzielę 10 maja przyjęła sakrament dojrzałości chrześcijańskiej. Szafarzem uroczystości był ksiądz infułat Stanisław Zięba. To był wyjątkowy dzień nie tylko dla młodzieży, ich rodzin i świadków, ale także dla całej wspólnoty parafialnej, gdyż 91 osób jeszcze bardziej związało się z Kościołem. Otrzymali szczególną moc Ducha Świętego – Jego dary, a nasz kościół stał się wieczernikiem – jak podkreślał ks. proboszcz Stanisław Łada.

Czytaj więcej...

Niewidomemu byłem oczami ...

W środę, 11 lutego, obchodziliśmy XXIII Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi”.
         W naszej parafii chorzy, niepełnosprawni, starsi i opiekunowie przyszli na mszę św. o 16:00, a potem w auli Domu Katechetycznego było spotkanie przy kawie i śpiewie.
Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z tej uroczystości.

Czytaj więcej...

70 Rocznica Marszu Śmierci

           W tę niedzielę, 25 stycznia, obchodziliśmy 70 rocznicę Marszu Śmierci więźniów Obozu Koncentracyjnego ze Śtutthofu.
           Część z nich przechodziła przez Pruszcz. Dlatego msza św. o godz. 12.30 była sprawowana w intencji tych ofiar. Po mszy św. procesja pod Krzyż gdzie poświęcono nowy krzyż i tablicę pamiątkową. Poniżej publikujemy galerię zdjęć z tego ważnego i pięknego wydarzenia...

Czytaj więcej...

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

14 września - Odpust parafialny  

W Kościele obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

        W roku 70. po Chrystusie Jerozolima została zdobyta i zburzona przez Rzymian. Nastały wielkie prześladowania religii chrześcijańskiej trwające prawie 300 lat. Dopiero po ustaniu prześladowań, matka cesarza rzymskiego Konstantyna, św. Helena, około 320 roku kazała szukać Krzyża, na którym umarł Pan Jezus. Po długich poszukiwaniach Krzyż znaleziono 14 września 320 r.

Czytaj więcej...

Gościmy

Odwiedza nas 1179 gości oraz 0 użytkowników.NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: podwpruszcz[małpa]diecezjagdansk.pl albo admin[małpa]pruszcz.diecezjagda.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl