Jeżeli ziarno pszenicy wpadłszy w ziemię nie obumrze, zostanie tylko samo, ale jeżeli obumrze, przynosi plon obfity.  (J 12,24)

Niewidomemu byłem oczami ...

W środę, 11 lutego, obchodziliśmy XXIII Światowy Dzień Chorego pod hasłem: „Niewidomemu byłem oczami, chromemu służyłem za nogi”.
         W naszej parafii chorzy, niepełnosprawni, starsi i opiekunowie przyszli na mszę św. o 16:00, a potem w auli Domu Katechetycznego było spotkanie przy kawie i śpiewie.
Poniżej zamieszczamy galerię zdjęć z tej uroczystości.

Czytaj więcej...

Uroczystość Bożego Ciała 2014

              Tegoroczna procesja była wyjątkowo udana. Sprzyjała pogoda, piękna, lecz nie za gorąca. Wiatr co prawda potłukł wazon, lecz przewracane przez wiatr karty mszału na ołtarzu przypominały o obecności Ducha Świętego. Z tej uroczystości mamy kilka zdjęć, dla tych co nie mogli uczestniczyć (chorych i starszych) zamieszczamy je w naszej galerii poniżej.

Czytaj więcej...

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

14 września - Odpust parafialny  

W Kościele obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

        W roku 70. po Chrystusie Jerozolima została zdobyta i zburzona przez Rzymian. Nastały wielkie prześladowania religii chrześcijańskiej trwające prawie 300 lat. Dopiero po ustaniu prześladowań, matka cesarza rzymskiego Konstantyna, św. Helena, około 320 roku kazała szukać Krzyża, na którym umarł Pan Jezus. Po długich poszukiwaniach Krzyż znaleziono 14 września 320 r.

Czytaj więcej...NA SKRÓTY
 

 

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim 

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: podwpruszcz[małpa]diecezjagdansk.pl albo admin[małpa]pruszcz.diecezjagda.pl


Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl