A w zewnętrznym przejawie, uznany za człowieka, uniżył samego siebie, stawszy się posłusznym aż do śmierci - i to śmierci krzyżowej. (Flp 2,7-8)

Ks. Wiesław Szlachetka nowym biskupem pomocniczym

W sobotę odbędzie się konsekracja ks. biskupa Wiesława Szlachetki w katedrze oliwskiej o 16:00. Znam osobiście ks. Wiesława od 25 lat, był wtedy jeszcze wikarym w mojej byłej parafii. Zawsze pogodny, serdeczny i gotowy do rozmowy, a przy tym skromny. Parafianie pewnie żałują że stracili takiego Proboszcza, ale Diecezja, czyli my wszyscy, z pewnością dużo zyskaliśmy.
Proszę gorąco o modlitwę w intencji ks. biskupa nominata, z pewnością jej potrzebuje, a jestem pewny, że jak go bliżej poznamy będzie nam bliski sercu.
Zachęcam aby poznać bliżej księdza Wiesława poprzez jego poezję, kazania i informacje o jego osobie. Szczególnie film z kazaniem z pasterki pozwala poznać jego życzliwość i ciepło. Wszystko znajdziecie na stronie diecezjalnej: tutaj jest link.

Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

14 września - Odpust parafialny

W Kościele obchodzimy święto Podwyższenia Krzyża Świętego.

W roku 70. po Chrystusie Jerozolima została zdobyta i zburzona przez Rzymian. Nastały wielkie prześladowania religii chrześcijańskiej trwające prawie 300 lat. Dopiero po ustaniu prześladowań, matka cesarza rzymskiego Konstantyna, św. Helena, około 320 roku kazała szukać Krzyża, na którym umarł Pan Jezus. Po długich poszukiwaniach Krzyż znaleziono 14 września 320 r.

Czytaj więcej...

Odwiedza nas 4 gości oraz 0 użytkowników.

NA SKRÓTY

PARAFIA RZYMSKOKATOLICKA p.w. Krzyża Świętego w Pruszczu Gdańskim

83-000 Pruszcz Gdañski, woj. pomorskie, Tel.: 58 682-22-58, email: podwpruszcz@diecezjagdansk.pl albo admin@pruszcz.diecezjagda.pl

Produkcja: 2013 - MembinaDesign.pl